click to enable zoom
loading...
We didn't find any results
haritayı aç
View Roadmap Satellite Hybrid Terrain Konumum Tam Ekran
Aradığınız kritere uygun 0 tane ilan bulundu. Sonuçları gör

Balıkesir Havran İnönü Mahallesinde Satılık Zeytinlik

250,000 ₺
Balıkesir , Havran , Temaşalık , İnönü Mah, ,
Favori
Your search results
  • Yayınlanma Tarihi:
  • 14 Mart, 2019
  • İlan No
  • 117895
  • Fiyat
  • 250.000₺

Bu ilanın detaylarını görüntülemek için tıklayın.

Havran, Balıkesir ilçe merkezine 78 km uzaklıkta bulunan eski bir yerleşim birimidir. İlçe Edremit'e de 9 km uzaklıkta yer alır. Denize kıyısı yoktur. Ama her yerden denize ulaşım olanağı sunar. Havran köklü bir geçmişe de sahiptir. Özellikle İnönü Mağaralarıyla ön plana çıkar.

Havran çok eski bir yerleşim birimidir. Lelegler ve Pelasglar burada medeniyet kurmuştur. Persler de Havran da medeniyet sürmüştür. Osmanlı döneminde Edremit kadılığına bağlı bir köy durumundaydı. Çanakkale seferinin kazanılmasına da büyük bir katkı da bulunmuştur. 


Havran verimli topraklarıyla birçok mahsulün yetiştirildiği bir mekandır. Pamuk ve tahıl tarımı yapılır. Denize yakındır. Tarihi olarak büyük bir öneme sahiptir. Aynı zaman da muhteşem doğal güzellikleri bulunur. Balıkesir’in bu güzel ilçesi olan Havran da gezilecek yerler listemize bir göz atalım.
Havran doğal dokusu sayesinde gelenler muhteşem bir güzellik sunar. İnönü Mağaraları Havran'a 8 km uzaklıkta yer alır. Bölge de Dev adamı, Karanlık, Aydınlık ve Andık Mağaraları bulunur. Bunların içerisinde de birçok tarihi eser yer alır.

İnönü mağaralarında yapılan araştırmalar 1949 yılında başlamıştır. Bu araştırmalara göre mağara üç tabakadan oluşur. İkinci tabakasında Grek- Roman malzemesine rastlanmıştır. Seviyelerin köşe kısmı pişmiş topraktan yapılmıştır. Mağarada yer alan heykeller de içi boş, karnında aslan kabartması bulunan, su taşıyan ve eli davullu kadın ve erkek heykelleri bulunur.

İnönü mağarasındaki heykeller Kyble kültürünün bir yansımasıdır. Bakır devrine ait oldukları düşünülür. Mağara da siyah çömlek, kap kırıkları, seramik parçaları, kemik eşyalar, çakmak taşı ve küçük boy değirmen taşları da bulunur. İçerisinde yer alan bu eserler nedeniyle önemli bir kültür merkezidir.
Terzizade Konağı Hacı Ahmet Efendi tarafından yapılmış bir konaktır. Havran'ın en güzel evleri arasında yer alır. İlçe merkezi içerisinde bulunur. Muhteşem bir ahşap işçiliği vardır.
Koca Seyit lakabı ile bilinen Seyit Onbaşı kaldırdığı 276 kg mermiyi ile bilinir. Çanakkale Savaşında yapmış olduğu fedakarlıklardan dolayı dillere destandır. Seyit Onbaşı Havran da doğmuştur. Mezarı Havran merkezine 10 km uzaklıkta bulunur. Bura da Koca Seyit Anıtı ve Müzesi de yer alır.
Balıkesir Havran, Edremit Körfezine doğru uzanır. Verimli topraklar üzerinde yer alır. Çevresi zeytinliklerle kaplı bir alandır. Havran denizden 33 metre uzaklıkta bulunur. Denize 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Kışın kartopu oynamak için Eybek Dağına gidenler çoktur. Yazın da deniz kenarında çay içilebilir. Havran ilçesinin ekonomisi zeytinler üzerine kuruludur. Oldukça lezzetlidir. Aynı zaman da tahıl ve pamuk tarımı da yapılan bir ilçedir. Havran da zeytinyağı fabrikaları da bulunur. Eğer Havran'ın yöresel lezzetleri nelerdir diye merak ediyorsanız nar ekşisi, leblebi ve kuru incir tercih edebilirsiniz.

Havran Nerede, Nasıl Gidilir?

Balıkesir ilimizin ilçesi olan Havran; Edremit, Burhaniye ve İvrindi ilçeleri arasında bulunur. İstanbul– Havran arası 385 km olup, Bursa – Balıkesir üzerinden ilçeye ulaşabilir, Çanakkale üzerinden gelmek isteyenler ise Edremit yönüne doğru hareket etmelidir.


İzmir havran arası 200 km olup, bu yönden ilçeye gelmek isteyenler, Ayvalık – Burhaniye hattını kullanabilirler. Ayrıca Havran Balıkesir'e 79 km, Bursa'ya 243 km uzaklıktadır.


Adres: Balıkesir , Havran , Temaşalık , İnönü Mah
İlçe:
Mahalle:
Ülke: Türkiye
Konumu Göster
İlan No: 117895
Fiyat: 250,000 ₺
m2 Brüt: 2,195 m2
Tapu: Müstakil Parsel
Kat Karşılığı: Hayır
Kredi: Krediye uygun
Zemin Etüt: Yapılmadı
Sayaç: 654
Manzara: Göl Manzaralı,Boğaz Manzaralı,Doğa Manzaralı,
Yetki Belge No: -
Enerji Kimlik Bilgisi: -
İşletme Adı: Edremit Sarıkız Emlak
İmar Durumu: -
Yapı Kullanma İzin Belgesi: -
Pafta No: -

Benimle İletişime Geçin

Randevu oluşturmak ister misiniz?
Ara 0266 373 97 97 WhatsApp

Benzer İlanlar

Satılık

Havran Kocadağda Satılık Kelepir Hobi Bahçesi

115,000 ₺
Bu ilanın detaylarını görüntülemek için tıklayın. Balıkesir ilimizin Havran ilçesine ait K [dahası]
Bu ilanın detaylarını görüntülemek için tıklayın. Balıkesir ilimizin Havran ilçesine ait Kocadağ Mah'da bulunan [dahası]
700 m2detaylar
Satılık

Havran Büyükdere Mah Sarıkızdan Satılık Muıhteşem Zeytinlik

330,000 ₺
Bu ilanın detaylarını görüntülemek için tıklayın. Balıkesir ilimizin Havran ilçesine ait B [dahası]
Bu ilanın detaylarını görüntülemek için tıklayın. Balıkesir ilimizin Havran ilçesine ait Büyükdere Mah'da bulun [dahası]
3,300 m2detaylar
Satılık

HAVRAN KOCADAĞ MAH SARIKIZDAN SATILIK MİNİ HOBİ BAHÇESİ

115,000 ₺
Bu ilanın detaylarını görüntülemek için tıklayın. Balıkesir ilimizin Havran ilçesine ait K [dahası]
Bu ilanın detaylarını görüntülemek için tıklayın. Balıkesir ilimizin Havran ilçesine ait Kocadağ Mah'da bulunan [dahası]
700 m2detaylar
Satılık

HAVRAN BÜYÜKDERE MAH SARIKIZDAN SATILIK ANA YOLA CEPHE ZEYTİNLİK

255,000 ₺
Bu ilanın detaylarını görüntülemek için tıklayın. Balıkesir ilimizin Havran ilçesine ait B [dahası]
Bu ilanın detaylarını görüntülemek için tıklayın. Balıkesir ilimizin Havran ilçesine ait Büyükdere Mah'da bulun [dahası]
1,300 m2detaylar

Compare Listings

Edremit Sarıkız Emlak – Metin GÜRTEKİN